Копецький В’ячеслав

Ідея “Аналізу крові” із Славком Копецьким виникла у мене напередодні його дня народження у березні. Але спочатку брак часу та лінь, а потім величезний потік новин, пов’язаний з Чемпіонатом України з футболу серед лікарів відтерміновували його появу. Дуже хотілося б поставити якомога більше “непопсових” запитань харизматичному Славку, наскільки це мені вдалося – оцінювати вам. Особисто я отримав хоч і очікуване, але задоволення від розмови із ще одним унікальним уфамівцем, майбутнім великим хірургом В’ячеславом Копецьким.

четыре

Біографія

1986 р.н., закінчив Одеський національний інститут в 2009 році, на його ж базі закінчив інтернатуру за спеціальністю хірургія. Інтернатуру проходив на базі відділення загальної та торакальної хірургії. З другого року інтернатури став членом European society of thoracic surgery, European association of cardiothoracic surgery і Еuropean respiratory society. За час інтернатури отримав гранти, відвідав базові торакальні школи перерахованих вище хірургічних асоціацій.

З 2012 по 2014 року проходив клінординатуру за фахом хірургія Національної медичної академії імені П.Л. Шупика на базі торакального центру міста Києва, Міська лікарня 17, з них 6 місяців у відділенні політравми. У 2013 і 2014 році був учасником щорічної конференції European society of thoracic surgery.

З 2014 року працює в команді Васильєва О.В., спершу на базі Головного військового-медичного клінічного центру, а з травня 2015 року на базі Національного інституту раку. З вересня 2016 року працює в створеному відділенні пухлин печінки, підшлункової залози і онковаскулярной хірургії під керівництвом Васильєва О.В. З початку 2017 року бере участь в розробці і реалізації програми допомоги пацієнтам з перитонеальним карценоматозом.

Область професійних інтересів: доброякісна і злоякісна патологія гепатопанкреатобілліарной зони і заочеревинного простору, місцево-поширені пухлини черевної порожнини, перитонеальний карценоматоз.
Дозвілля: член української футбольної асоціації медиків, член колективу перекладачів Schein’s Common Sense: Prevention and Management of Surgical Complications: for Surgeons, Residents, Lawyers, and Even Those Who Never Have Any Complications.

Як потрапив в УФАМ і коли?

Після товариської гри, коли ще тільки Микола Шпаковський шукав лікарів-футболістів, запросили на перше тренування.

Що для тебе УФАМ?

Колектив людей, об’єднаних спільними ідеями, поглядами, захопленнями, які завжди прийдуть на допомогу.

Багато дружин футболістів жаліються, що їх чоловіки мало часу приділяють родині, про дружин хірургів я взагалі мовчу, якщо у футболістів активна кар’єра триває 10-15 років, то у хірургів все життя. Хірург – футболіст, як твоя дружина відноситься до твоїх вподобань? Чи без проблем відпускає тебе на тренування, ігри, чемпіонати?

Жінка взагалі не чинить жодних перепонів щодо мого футбольного життя. Основні обмеження накладає хірургія.

Коли ти прийшов у футбол і чому саме футбол?

З раннього дитинства я спробував різні види спорту: плавання, волейбол, баскетбол, було навіть ушу. На футболі зупинився за рекомендацією батька, який на той час був активним уболівальником та гравцем. Активні заняття почав у другому класі, спочатку у ФК «Миколаїв», потів у ФК «Торпедо».

Твій перший трофей?

Не пригадую щоб такі були 

На якій позиції граєш на полі?

Завжди грав у захисті. За часів футбольної «кар’єри» справа, тепер зліва.

За які футбольні команди вболіваєш?

З 1995 по 1998 вболівав за Аякс, дуже засмутився програшу у фіналі сезону 1995\1996 Ювентусу. З того часу якоїсь однієї команди не має, останнім часом Баварія, Барселона,  Реал, Арсенал, Ліверпуль.

DSC_0508

Улюблений номер на футболці?

Завжди було все одно під яким грати.

Твої улюблені футболісти?

Більшість свідомого футбольного життя був Роберто Карлос, зараз Серхіо Рамос, Марсело, Війєра

Яка гра запам’яталась більше всього і коли?

Фінал ЛЧ 1995\1996 Аякс-Ювентус та фінал ЧС 2006 Італія – Франція.

Чи хвилюєшся перед виходом на поле? Як справляєшся с тиском? Можливо в тебе є якийсь ритуал підготовки до гри?

Мабуть хвилююсь, але в мене настільки лобільний характер, що я дуже швидко переключаюсь.

Які, на твою думку, сильні  сторони збірної лікарів з футболу і над якими компонентами потрібно працювати?

Провідні гравці всі технічні, слабкість у фізичній підготовці.

Як тебе називають в команді? Чи маєш прізвисько?

Славко, мабуть найпоширеніше. У нас немає звички називати один одного не по-імені.

Уяви собі, що прийшов на співбесіду, влаштуватись на роботу твоєї мрії. Назви, максимально відверто, свої позитивні якості і характеристики, а також негативні.

Відвертий, швидко вчуся, цілеспрямований. Негативні: нигіліст, часто спершу кажу, потім думаю.

17103735_774405329382141_6720611481811252879_n

В якому віці і чому обрав медицину?

Десь у сьомому класі на очі потрапила газета, на той час одеського медичного інституту, з того все і почалося. Обрав, бо уявляв себе хірургом, який весь у крові виходить із операційної і каже родичам, що врятував їх дитину\чоловіка, дружину\інше. Частково все збулося у тій частині де про кров, з «врятував» поки ще не все.

Напиши про своє місце роботи, прорекламуй його. Чому працюєш саме в цьому місці і чому обрав онкологію?

Працюю в Національному інститут раку, тільки зараз, з приходом нового керівництва, цей заклад починає представляти для онкологічної служби України якусь цінність. Онкологія ставить перед лікарем найскладніші задачі, пред’являє високі вимоги до професійних та персональних якостей. Зважаючи на мій характер, необхідність постійно оновлювати знання, багато працювати – це те, що мене взагалі утримує в медицині.

пять

Ти захоплюєшся футболом і є гравцем національної збірної України з футболу серед лікарів, твій колега по Інституту раку онкоуролог Олександр Стаховський – гравець збірної України з Алтімат Фрізбі, про які ще спортивні захоплення своїх колег тобі відомо?

Шоб ще хтось системно займався, приймав участь у змаганнях, то ні про кого. Багато людей полюбляють зимові види спорту, але без системного підходу.

Відомо, що багато хірургів мають забобони, чи готовий ти поділитись своїми? Чи маєш свій «ритуал» підготовки до оперативного втручання? Які речі вважаєш неприпустимими в операційній?

У мене немає забобонів, взагалі. Не розумію, якого дідька у нас зал номер 13 називається 12А, чи чого не можна людині побажати вдалого чергування, якщо це ургентний хірург, то вдале чергування для нього це багато пацієнтів, а значить копійка в карман, якщо, наприклад, чергування, як у мене, в плановій клініці, то вдале чергування –відсутність викликів, все, ніякого сакрального сенсу. Основна неприпустима річ в операційній – це попса із динаміків магнітофону.

Поділись цікавими речами з роботи твоєї хірургічної команди. Можливо вона в чомусь унікальна?

Ми єдине в Україні відділення, яке системно займається хірургією, пов’язаною з роботою на магістральних судинах любої локалізації в черевній порожнині та малому тазі. 20% наших операцій включають резекцію\ реконструкцію\ протезування магістральної судини.

Як відомо, завжди є певна напруга в відношеннях між хірургами і анестезіологами. Чи існує така в твоїй клініці? Якщо так, в чому вона полягає?

Ще б пак. Хоча наша хірургічна команда має постійного анестезіолога, з яким досягнуто майже повного взаєморозуміння. Основна причина – не бажання вчитися, типове для пересічного українського лікаря.

Ти вже маєш певний досвід в онкології. Чи існують якісь профілактичні речі, на твою думку, які б дозволили мінімізувати розвиток онкологічого захворювання. Що б ти рекомендував своїм друзям?

Кинути палити, мінімізувати вживання алкоголю, правильно харчуватись, займатись фізичним вихованням.

Якими рисами, на твою думку, має володіти хірург, щоб стати успішним?

Основна – стійкість до стресу, іншому можна навчитись.

Опиши будь-ласка свій типовий робочий день (по годинам).

6 00 –  Підйом, 7.30 Обхід,  8-9 00 Обговорення хворих, обхід в реанімації, 9-10 00 Робота зі стаціонарними хворими, 10-… Операційна або Робота з амбулаторними хворими, поточна робота  у відділенні, робота з медичною документацією, робота з літературою. 18-00 до дому якщо не в операційній.

Ти якийсь час працював в Центральному військовому клінічному шпиталі, робота там також свого роду війна, війна за життя наших воїнів. Чим запам’яталась робота там?

Я працював у відділенні, яке обслуговувало цивільних, в основному. Із-за специфіки відділення, інколи займались хворими із пораненнями печінки, підшлункової залози. В реанімаціі там працював лікар, який відверто засуджував діі українських військових та всіляко виправдовував росіян. Але він один, за рахунок свого професіоналізму, для украінських хворих більше користі приніс, ніж більшість бестолкових патріотів.

Ти завжди говориш про важливість харизми, хто така харазматична постать, на твою думку?

За цим посиланням два харизматичних хірурга – http://vm.surgonc.org/common/media-player.aspx/4/17/145/735

два

Що тримає в медицині  і які плани в професії на майбутнє?

Постійні нові змінні заставляють постійно працювати. Короткочасні плани – впровадити програму допомоги хворим із перитоніальним карценоматозом, довгострокові – стати лідером у онкології, медицині, приймати участь у відборі до такої складної спеціальності як онкологія, щоб відсіювати телепнів ще на етапах їх спроб стати лікарями.

Уяви, що ти міністр охорони здоров’я. Які б 3 речі ти зробив в першу чергу на цій посаді?

Скоротив кількість медичних вузів, підвищив вимогу до поступаючих, скоротив кількість лікарень, ввів обов’язкове державне страхування.

Хто для тебе гуру в твоїй спеціальності, на кого хотів би рівнятися?

Рівнятись треба на систему, а не на людину. Хірург в онкології – це поганий боєць. Прикладами потужних систем являються MD Anderson cancer center та Мemorial sloan kettering cancer center. Якщо говорити про хірургічну техніку – Васильєв Олег Валентинович, мій шеф.

Якщо би міг вибрати буть-яку клініку в світі, де б працював?

Мене цілком влаштовує Національний інститут раку. Стажуватися хотів би у багатьох, потім приїхати і все втілити тут.

Лікар – важка, в першу чергу, в моральному плані спеціальність, як приборкуєш моральне виснаження?

Взагалі я дуже стійкий до стресу, коли вже грець, можна і чарочку випити.

Яке місто вважаєш рідним і чому?

Одеса, провів там кращі 8 років свого життя.

Я також дуже люблю Одесу, за що ти полюбив це місто?

Важко сказати. З професійноі точки зору, абсолютна відраза. З іншого боку – атмосфера, старе місто, дух порто-франко, щось є…

Які особливості характеру більше всього цінуєш в людях?

Здатність швидко забувати дрібні непорозуміння.

Чого ти ніколи не вибачиш?

Не знаю, поки такого не було.

Людина, яка найкраще тебе знає?

Дружина.

Розкажи трошки про свою родину, якщо бажаєш.

У мене прекрасна жінка, з якою ми поряд вже майже 13 років та улюблений синок, якому в цьому лютому виповнилось 4 роки.

Розкажи як так вийшло, що ти народився в Німеччині?

Батько закінчив Одеське артилерійске училище. На той час було два основних шляхи для військового: 1. Афганістан 2. Група радянських військ в Германіі. Пару свиней допомогли воєнкому зробити правильний вибір.

Чи відвідував Потсдам через якийсь час після народження? Що можеш розказати про це місто?

Нажаль не відвідував. Єдине, що запам’яталось з дитинства – тістечко “картопля”.

раз

В твоїй родині траплялись комічні випадки? Розкажи про один з них.

Я не сентиментальна людина, я взагалі не звертаю уваги та не запам’ятовую ніяких випадків.

У тебе підростає прекрасний син, чим тобі запам’ятався день його народження?

Були якісь проблеми, які  призвели до необхідності кесаревого розтину, потім атонічна маткова кровотеча.  Мало приємного.

Найяскравіші спогади з дитинства, якщо такі є.

Важко щось виділити окремо

Три речі з твоєї біографії про які майже ніхто не знає?

Після дев’ятого класу не поступив у Рішельєвський ліцей, бо не знав профільних предметів, більше не пригадаю, нема що приховувати.

Чи багато часу проводиш в інтернеті, в соціальних мережах? Чи маєш улюблені інтернет ресурси і які?

Достатньо, щоб ловити себе на думці, що щось я багато проводжу часу в інтернеті. Інтернет версії хірургічних журналів, які я переглядаю раз на місяць.

В якому місці на планеті хотів би жити і з ким?

Бажано, щоб це були гори, держава – байдуже. Звісно із рідними.

Чому хотів би навчитися?

Айкідо. Часу вже більше з’явилось, ще трохи грошей і точно піду.

Що б ти зробив, ставши невидимим на добу?

Позбирав би компромат на тих, хто критикує теперішнього міністра охорони здоров’я, при цьому мовчить про двох її попередників.

Три речі, які ніколи не зможеш зробити?

Ображатись більше 1 години і ще дві речі які, ше не вирішив.

Чим керуєшся, приймаючи важливі рішення?

Здоровим глуздом.

З чого, на твою думку, має складатись ідеальне життя?

Не знаю, філософські поняття мені важко даються.

Як має виглядати твій ідеальний відпочинок?

Сім’я, острів, бажано без людей, днів 5-7, багато пива, пісочок, можна одну пальму.

Твої найкращі спогади …

У мене погана пам’ять.

Твоя добра справа:

Якось допоміг бабці сумку важку нести.

В житті не можеш обійтись без …

Інтернету.

Крім медицини і футболу, в якій сфері міг би мати успіх?

Та я ще у двох зазначених його не маю, що вже казати про інші.

Що ти хотів би повернути?

Нічого, поки що.

Я жалкую про…

Ні про що не жалкую.

Твоя улюблена розумна думка?

A smooth sea never made a skilled sailor (Спокійне море не виховає справжнього моряка – англійська приказка – авт.)

три

Три основні речі, яким навчив би своїх дітей?

Вміти вчитися, не ображатися, не зациклюватися на дрібницях.

Улюблена страва, напій?

Ікра із баклажанів, помідор, перця і цибулі. Джин.

Улюблений фільм?

Форест Гамп, Втеча із Шоушенка, Хороший, Поганий, Злий, Хороший рік.

Якщо б у тебе була можливість зняти фільм, про що б у ньому йшлося?

Не знаю, я не творча особистість, його б ніхто не дивився

Улюблене свято?

День народження малого.

Твої музичні вподобання?

Рок, більше класичний.

Остання книжка, що тебе вразила?

Серія про стрілка Шарпа.

Денис Бачинський після “Аналізу крові” зі змою був обраний головою УФАМ Дніпро і блискуче провів чемпіонат України серед лікарів, Антон Степура – обраний капітаном УФАМ Київщина і привів команду до чемпіонства, як думаєш, на які зміни в твоєму уфамівському житті можна очікувати?:)

Зважаючи на тенденцію – отримаю місце у основному складі УФАМ Київщина.

Твоя думка і побажання для проекту «Аналіз крові».

Нагадав шкільні анкети. Охопити всіх членів УФАМ.

Яке запитання хотів би поставити мені?

Як ти стільки запитань придумав? Автор: взяв декілька шкільних анкет з інету і зліпив в одну:)

Побажання від тебе для уфамівців:

Мазаль тов.

Дякую за розмову і відвертість.

Травень 2017 року, Євген Слєпов